• 0262 641 60 55-0541 344 41 55

  • info@bilginfiltre.com

  • Gebze / KOCAELİ / TÜRKİYE

HAVALANDIRMA BOYAMA

SENTETİK ÖN FİLTRELER

Gelişmiş elyaf yapısı ile yüksek toz tutma kapasitesi ve düşük basınç kaybı ile havalandırma sistemlerinde ön filtre olarak kullanılmaktadır. Panel filtrelerde filtrasyon malzemesi olarak veya standart rulolar halinde üretilmektedir.Sentetik ön filtreler, her türlü havalandırma ünitelerinde kaba toz filtrasyonunda Yüksek toz yükü olan yerlerde  hassas filtrelerin önünde ve boya püskürtme ve kurutma sistemlerinde ön filtre olarak uygulanır.%100 polyester liflerden oluşmuştur.. Derinliğe doğru gittikçe sıklaşan doku sayesinde materyalin sadece yüzeyi değil, tüm derinliği toz tutmakta kullanılır. Filtre materyali üretiminde kimyasal bağlayıcılar kullanılmamıştır ve bu sayede şartlı olarak geri dönüştürülebilir.2x20m ve 2x40m ölçülerinde rulo halinde bulunur aynı zamanda istenen ölçüye göre kesim yapılabilir.

 

HASSAS TAVAN FİLTRELERİ

Isıl işlemle birbirine bağlanmış sentetik elyaf’tan meydana gelmektedir. Güçlü fileli, toz tutucu özel bariyerli yapılıdır. Genel endüstride kullanılan tipler kuru iken, boyama sistemleri son filtrasyonunda kullanılan tiplere toz yapıştırma maddesi emdirilmiştir. Temiz hava tarafı ağ takviyesi ile kaplanmış ve sıkıştırılıp düzeltilerek polyester elyaflarla takviye edilmiştir. Temiz hava tarafındaki polyester takviye tabakası, montaj sırasında oluşabilecek hasarları önler ve muhtemel toz kaçmasına karşı filtreyi korur. Boyaya zarar veren parçacıkların optimal ayrışımı yüksek sıcaklıklarda da korunur. Derinliğe doğru gittikçe sıklaşan doku sayesinde materyalin sadece yüzeyi değil, tüm derinliği toz tutmakta kullanılır

 

CAM ELYAF FİLTRELER

Cam elyaf filtreler, boyahanelerde genellikle zemine serilerek, boya kabinlerinde yaş boya tozların çıkışı için fan önlerinde, kompresörlerde ön filtre olarak kullanılır. Renkli hava giriş yüzeyi filtrenin kullanım şeklini belli eder. Havanın giriş yönündeki yüzey yeşil, sarı veya pembe olarak renklendirilmiştir. Boya tutucu-yeşil filtre, atık boya zerreciklerini kendisine bağlar ve bu şekilde çevreye boya atılmasını engeller. Toz tutucu-sarı filtre, kuru toz tiplerini bağlamak amacıyla antibakteriyel, yapışkan bir bağlayıcı ile kaplanmıştır. Pembe filtrenin temel kullanım alanı su bazlı boyamadır. Derinliğe doğru gittikçe sıklaşan doku sayesinde materyalin sadece yüzeyi değil, tüm derinliği boya ve toz tutmakta kullanılır.

 

G3 - G4 TOZ TUTUCU KASET FİLTRE

Havalandırma sistemlerin kuru tozların tutulması amacıyla ve hassas filtrelerin önüne ön filtre olarak kullanılmak üzere  Sentetik filtre malzemesi kafes tel ile desteklenerek metal çerçeve içerisine yerleştirilmektedir. Düşük basınç kaybı ve yüksek toz tutma kapasitesi için sentetik filtre malzemesi pilelenerek yada zig zag şeklinde çerçeve içerisine yerleştirilmektedir. Düşük debili uygulamalar için düz ve değiştirilebilir malzemeli modelleri mevcuttur

 

G2 YIKANABİLİR KASET FİLTRE

Yıkanabilir filtre olarak havalandırma sistemlerinin kuru tozların tutulması amacıyla ve hassas filtrelerden önce ön filtre olarak kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Poliüretan filtre malzemesi kafes tel ile desteklenerek metal çerçeve içerisine yerleştirilmektedir. Düşük basınç kaybı ve yüksek toz tutma kapasitesi için filtre malzemesi pilelenerek zig zag şeklinde çerçeve içerisine yerleştirilmektedir. Düşük debili uygulamalar için düz ve değiştirilebilir malzemeli modelleri mevcuttur.

 

G2 YAĞ TUTUCU KASET FİLTRE

Havalandırma sistemlerinde ve özellikle mutfak davlumbazlarında yıkanabilir toz ve yağ tutucu panel filtreler olarak kullanılmaktadır. Galvaniz saç, aluminyum veya paslanmaz metal çerçeveden imal edilmekte olup filtre malzemesi olarak ince gözenekli metal örgü teli kullanılmaktadır. Filtre malzemesi olarak kullanılan metal örgü teli uzun kullanım ömrü ve yüksek toz tutma kapasitesi sağlar.

 

AKTİF KARBON KASET FİLTRELER

Kötü kokuların yoğun olarak hissedildiği ortamlar için ve gaz arıtımı amacıyla tasarlanmıştır. Filtreyi oluşturan çerçevenin içerisine aktif karbon granüllerin doldurulması ile üretilmektedir. Bu filtrelerin kullanım ömrü diğer filtrelere göre çok daha uzundur. Kompakt yapısı sayesinde kolay montaj ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

 

HEPA FİLTRELER

Elektronik tıbbi ürünler , gıda endüstrilerinde havalandırma ve iklimlendirmede Hastaneler,laboratuarlar, ilaç endüstrisi ve gıda fabrikaları gibi çok hassas hava kalitesi gerektiren ortamlarda kullanılmaktadır. Hepa filtreler mikro cam elyaf kağıdın mini pile teknolojisi ile katlanarak MDF kasa içerisine yerleştirilmesi ve çerçeve kenarlarının poliüretan yapıştırıcı ile kapatılması ile üretilmektedir. 

 

W KOMPAKT FİLTRELER

YÜKSEK DEBİLİ TESSİSLERDE ÖN FİLTRELEME VE ANA FİLTRELEME, İNCE PARTİKÜLLERİN BİRBİRİNDEN AYRILMASI İÇİN HAVALANDIRMA VE KLİMA TESİSLERİNDE , KRİTİK UYGULAMALAR İÇİN YÜKSEK VERİMLİLİKTE FİLTRELEMEDE KULLANILIR. YÜKSEK TOZTUTMA VE FİLTRASYON ÖZELLİĞİYLE  4500M2/H KADAR KULLANIM VE DÜŞÜK ENERJİ TÜKETİMİ SAĞLAR

 

TORBA FİLTRELER

Havada asılı partiküller için son filtreleme ürünüdür. Havalandırma ve klima tesislerinde aerosol ve ince taneciklerin ayrılmasında, hastaneler, laboratuvarlar, temiz odalar, veri işleme merkezlerinde atmosfer kontrolünde kullanılır. 6 katmanlı malzemeden meydana gelmektedir. bu katmanlar düşük basınç direnci ve yüksek  toz tutma kapasitesi sağlar.

Torba Filtreler EN779 standartlarında G4 – F5 – F6 – F7 – F8 – F9 sınıflarında üretilmektedir.

 

Whatsapp Destek

Üzeyir Çay

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?