Bilgin Filtre

Meta-Aramid Nomex Filtre Torbası

Meta-Aramid Nomex Filtre Torbası Üretimi

Nomex filtre torbaları, polyester filtre torbalarına göre daha yüksek sıcaklıklarda çalışabilme özelliğine sahiptir. Özellikle demir-çelik, asfalt plentleri gibi sektörlerde tercih edilirler.

Nomex filtre torbalarının hammaddesi meta-aramiddir. Bu malzeme, yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır ve erimez, alev almaz bir iç dokuya sahiptir. Asit, alkali ve hidroliz mukavemetleri orta derecededir, ancak solvent ve oksit mukavemetleri iyidir. Gramajları 400 ila 600 metrekare/gram arasında değişir.

Dupont tarafından tescillenen Nomex® markası, dünya genelinde yanmaya karşı etkili kumaşlar üretmektedir. Güvenilir ve garantili filtre torbaları için bize ulaşabilirsiniz.

İçerik
META-ARAMİD (NOMEX)
META-ARAMİD (NOMEX) 100%
META-ARAMİD (NOMEX)
400-525 g/m² ± %5
11.000 – 14.000 lt/dm²/saat (Dp:200 Pa)
1.8 mm
Boyuna: 110 kgf/5 cm - Enine: 140 kgf/5 cm
KALENDER VE GAZE İŞLEMİ, SU VE YAĞ İTİCİ HİDROFOB EMPRENYE
SÜREKLİ 200°C KURU SICAKLIK
Orta
Orta 50%
Orta
Orta 50%
Orta
Orta 50%
İyi
İyi 75%
İyi
İyi 75%

Özellikler

Nomex filtre torbaları yüksek sıcaklıkta (200 derece) sürekli çalışabilirler, ancak filtre sistemi mimarisi ve işletmenin ihtiyaçları gibi faktörler göz önünde bulundurulduğunda bazı durumlarda yetersiz kalabilirler. Bu durumda, çok daha yüksek sıcaklıklarda çalışabilen Polyimide P84 Filtre Torbaları kullanılması tavsiye edilir.

Bilgin Filtre olarak, uzman ekibimizle iletişime geçerek işletmenize uygun filtre torbası seçimi konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kullanılan Sektörler

Başta demir-çelik ve asfalt plentleri olmak üzere çimento & kireç tesisleri, kömür tesisleri, enerji santralleri, dökümhaneler gibi endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. İçerdiği meta-aramid materyalli iç dokusu sayesinde, sürekli yüksek sıcaklıkta çalışan işletmelerde, fabrikalarda ve atölyelerde tercih edilir. Çalışma ortamlarının değişkenliği ve ileride oluşabilecek yanma gibi riskleri önlemesi bakımından avantajlı bir seçenektir.

Filtre torbası seçimi yapmadan önce uzman bir görüş almanız önemlidir. Bilgin Filtre olarak, sektördeki deneyimimiz ve bilgi birikimimizle size en uygun filtre torbası seçimi konusunda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.